اروند شهاب
12 شهریور 1401 - 11:23

تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری یا نمایشگرهای شهری به تلویزیون‌های غول‌پیکر LED گفته می‌شود که با اندازه‌های مختلف در سطح شهر قابل مشاهده هستند. این نمایشگرها، به‌صورت آنلاین، کنترل توسط یک سیستم و اپراتور، یا آفلاین به‌صورت اتوماتیک قابل استفاده است. ساختار صفحه این تلویزیون‌ها از کنار هم قرار گرفتن بلوک با ابعاد کوچک ساخته می‌شوند که به هر یک از بلوک‌ها، ماژول ال ای دی گفته می‌شود. تمامی این ماژول‌ها با نظمی خاص درون یک کابینت قرار گرفته و نصب کابینت‌ها در کنارهم صفحه نمایش را تولید می‌کند. در تلویزیون‌های شهری می‌توان انواع عکس، فیلم و شبکه‌های مختلف تلویزیونی به صورت زنده را با کیفیت‌های بسیار بالایی به نمایش گذاشت. همچنین این محصول قدرتمند، قابیلت اضافه شدن سیستم صوتی را دارد که تبدیل به یک غول تبلیغاتی بی رقیب خواهد شد.

 

1- قابلیت‌های نمایشگرهای شهری


در نسل جدید استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی نوین می‌تواند تا حدود زیادی کارگشا باشد. بسیاری از کسب و کارهای امروزی با انتخاب شیوه مدرن و به‌ روز تبلیغات، می‌توانند مدیریت بهتری روی هزینه‌های خود داشته باشند. ابزارهای تبلیغاتی جدید شامل نمایشگرهای شهری و استفاده از تابلو روان ال ای دی هستند. از مهم‌ترین قابلیت استفاده از تلویزیون شهری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


دارای مقاومت بالا در مقابل شرایط جوی نامناسب


پخش انواع فرمت‌های صوتی و تصویری، پخش شبکه‌های تلویزیونی با کیفیت مختلف


دارای طول عمر بسیار بالا و مصرف کم


قابلیت طراحی و راه اندازی به شکل نامحدود


دارای زاویه دید مناسب برای تبلیغات محیطی


اتصال به همراه امنیت بالا در بستر وایرلس و امواج رادیویی


دارای بازدهی عالی رشد کسب و کارهای امروزی


هر یک از موارد گفته شده به عنوان یکی از قابلیت‌های کلیدی نمایشگرهای شهری است که می‌تواند توسط سازمان‌های مختلف و یا صاحبان برند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

2- اهمیت استفاده از نمایشگرهای شهری برای تبلیغات


زمانی که بخواهید کسب و کار خود را به شکل گسترده و با مدیریت بهتر هزینه‌ها، انجام دهید و بازدهی مناسبی دریافت کنید، استفاده از نمایشگر شهری بسیار کاربردی است. تلویزیون شهری معمولاً در تقاطع‌های پر رفت و آمد و موقعیت های استراتژیک نصب می‌شوند که می‌تواند بازدهی زیادی داشته باشد. تعداد مشاهده تبلیغات به دلیل جذابیت و زنده بودن تبلیغات در این شیوه بسیار بالا بوده و می‌تواند ماندگاری زیادی در ذهن مخاطب داشته باشد. کسب و کارهای امروزی با استفاده از ترکیب شیوه‌های بازاریابی می‌توانند کسب و کار خود را در معرض دید عموم مردم قرار دهند. تبلیغات شهری با امکان نمایش چندین تبلیغ متفاوت در طول مدت تبلیغات، می‌تواند هزینه نهایی را به شدت کاهش دهد. این شیوه بسیار کارآمد بوده و در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مدیران بازاریابی قرار گرفته است.

 

3- انواع تلویزیون‌های شهری 

معمولاً تلویزیون‌های شهری بر اساس کارکرد به دو دسته Indoor وOutdoor تقسیم‌بندی می‌شوند که در مدل outdoor همان‌طور که از نام آن مشخص است در فضاهای باز نظیر چهارراه، پارک، بزرگ‌راه و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تلویزیون‌ها ضد آب و ضد ضربه بوده و برای محیط‌های بیرونی بسیار مناسب هستند. تلویزیون‌های indoor نیز برای محیط‌های بسته نظیر تالارهای پذیرایی، سالن کنفرانس، سالن‌های ورزشی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. اخیراً هم تلویزیون‌های شهری سه بعدی (۳D) با جلوه نمایشی خارق العاده‌ای به این خانواده اضافه شده که باعث حیرت عابرین و شهروندان شده است.

از این رو شرکت مه بانگ آتیه، با در اختیار داشتن تلویزیون های شهری در موقعیت های مهم و استراتژیک در تهران، آماده ارائه خدمات به مشتریان خود بوده و در بحث احداث و ساخت تلویزیون های شهری در نقاط مختلف کشور می تواند با ارائه نظر کارشناسی کارشناسان خود در این زمینه از نظر فنی و اقتصادی در کنار صاحبان برند و مشتریان باشد.

ارسال نظرات

متن پیام
لطفا صبر کنید...